مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران

سال ١٤٠٢ مصادف با سی و هفتمین سال فعالیت مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران می باشد. فعالیتی که از سال ١٣٦٥ در قالب مرکز آموزش وزارت صنایع آغاز و از اواخر سال ١٣٧٢ با مشارکت ٢١١ واحد صنعتی و بیش از ٢٠٠ نفر از اساتید و متخصصین به صورت یک موسسه آموزشی و پژوهشی مستقل ادامه یافت. اینک که در پرتو الطاف الهی دستاوردهای قریب به سه دهه فعالیت مستمر را مرور می کنیم قبل از هر چیز خود را مدیون و مرهون همکاران، صاحبان علم و اندیشه و تلاشگران عرصه آموزش و فرهنگ می دانیم که مایه مباهات، تقدیر و تشکر است. از جمله :
بهره مندی از همکاری بیش از ٩٠٠ نفر از اساتید و متخصصین صنعت و دانشگاه ،استفاده از راهنمائی و همکاری مدیران و مسئولین آموزش و پژوهش سازمان ها ، واحدهای تولیدی و خدماتی که با طرح نیازهای سازمانی خود ما را در معرض آزمون و پاسخگویی قرار داده و با طرح نظرات، پیشنهادها و انتقادات به سوی رشد و تعالی رهنمون شدند.
مدیران واحدهای صنعتی و همچنین اساتیدی که در ایجاد مرکز مشارکت داشته اند و با حمایت خود زمینه توسعه فعالیت ها را فراهم آورده اند.افتخار همکاری با مدیران و کارکنان صدیق و سخت کوش مرکز در طول این سال ها، فعالیت مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران طی سالهای گذشته رشد چشمگیری داشته و بصورت یک هلدینگ آموزشی تاثیر گذار در فضای آموزش های کاربردی و مهارتی در کشور مطرح گردیده است.

. مرکزآموزش علمی – کاربردی تحقیقات صنعتی ایران
. موسسه آموزش عالی آزاد فراز دانش
. موسسه فرهنگی دیجیتال تدبیر دانش ماندگار
. انتشارات مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران
. مرکز نو آوری و شکوفایی صنعتی ایران « منش »
. شرکت بازرسی فناوری های پیشرفته ایرانیان

به منظور ارتقاء و تضمین کیفیت فعالیت های آموزشی، پژوهشی، مشاوره ای و انتشاراتی در آذر ماه سال 1391 با طی مراحل لازم (تشکیل کمیته راهبری، آموزش کارکنان، مستندسازی، استقرار سیستم، ارزیابی و ممیزی) نهایتاً مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران موفق به اخذ گواهینامه استانداردهای بین المللی از شرکت TUV INTercerl در 3 زمینه زیر گردید:

سیستم مدیریت کیفیت بر اساس استانداردهای ISO 9000:2008
سیستم مدیریت آموزش ISO 10015:1999
استاندارد بین المللی مدیریت فرآیند آموزش IWA2
مرکز آموزش نمونه در سطح ملی
مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران در روز جهانی استاندارد از سوی سازمان ملی استاندارد ایران
بعنوان مرکز آموزش نمونه در سطح ملی معرفی و موفق به دریافت لوح سپاس گردید

انتشارات مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران

انتشارات مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران با هدف تدوین و انتشار کتاب در زمینه های علوم مدیریت، کیفیت و استانداردهای بین المللی، آموزش و منابع انسانی، اقتصادی، فنی- تخصصی و علوم رایانه از سال 1377 با دریافت مجوز نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را آغاز نمود و تا کنون بیش از 490 عنوان کتاب در زمینه های ذکر شده منتشر نموده است.
علاوه بر انتشار کتاب، به منظور اطلاع رسانی مناسب و تامین منابع علمی سازمان ها، واحدهای صنعتی و خدماتی، فروشگاه و نمایشگاه کتاب و نرم افزار مرکز از سال 1379 آغاز به فعالیت نموده است. از این رو کتابهای مفید در زمینه های مورد نیاز منتشر شده از سوی ناشرین معتبر تهیه و به واحدهای متقاضی عرضه می گردد. انتشارات مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران با انعقاد تفاهم نامه هایی به شرکت ها و موسسات مختلف خدمات نشر ارایه می کند.
این خدمات شامل چاپ کتاب، نشریه، بروشور، فولدر، سربرگ و . . . و خدمات چاپی همایش ها و سمینارها می باشد.
خلاصه زمینه فعالیت های انتشارات این مرکز به شرح زیر می باشد:

  • چاپ و انتشار کتاب های علمی و آموزشی
  • ارایه خدمات نشر به سازمان ها و مراکز علمی
  • مشارکت و سرمایه گذاری در چاپ و انتشار کتاب
  • اطلاع رسانی، تهیه و توزیع کتاب های ناشرین معتبر
  • تولید و عرضه فیلم ها و محتوای آموزشی به صورت آنلاین و آفلاین

خدمات مشاوره ای

مركز آموزش و تحقيقات صنعتي ايران با برخورداري از امكانات موجود در دپارتمانها و گروههاي آموزشي، مجموعه‎اي غني از كارشناسان و متخصصين مجرب در زمينه ‎هاي فني و تخصصي را به منظور ارائه خدمات پژوهش و مشاوره‎اي به سازمانها و واحدهاي توليدي و خدماتي فراهم آورده است. بدين لحاظ مركز اين آمادگي را دارد كه طرحها و پروژه‎هاي تحقيقاتي و مشاوره‎اي را در حوزه ‎هاي ذيربط اجراء نمايد.

طراحي، تغيير، تحول و آسيب شناسي، بهبود و نوآفريني در سازمانها
انجام پروژه هاي مرتبط با طرح هاي جامع تحول اداري:
احصاء قيمت تمام شده خدمات
شناسايي و احصاء فرايندها (مهندسي مجدد فرايندها)(مستندسازي، اصلاح و بهبود)
طراحي و استقرار چرخه مديريت بهره وري
طراحي و استقرار نظام هاي ارزيابي و مديريت عملكرد
توسعه فرهنگ و نظام تفكر استراتژيك
طراحي و استقرار نظام هاي مديريت دانش و حافظه سازماني
كوچك سازي سازمانها و نظام مديريت واگذاري
گروه مشاورین عارضه یابی و ارتقاء بهره وری بنگاه

سمعی و بصری و تولید محتوای دیجیتال

با توجه به نیازهای آموزشی رو به رشد سازمان ها و واحدهای تولیدی و خدماتی، ضرورت پرداختن به شیوه های نوین و فراگیر آموزش اجتناب ناپذیر است. به منظور پاسخگویی به نیاز جامعه برای دسترسی به آموزش الکترونیکی و نیز تحقق یادگیری الکترونیکی در بخش صنایع و سازمانها و واحدهای تولیدی، شرح خدمات مدون و تطبیق پذیر با نیازهای آن بخش جهت ایجاد مرکز آموزش الکترونیکی ارایه می گردد.

واحد سمعی و بصری مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران در خصوص مستندسازی برنامه های آموزشی از طریق تولید فیلم های مناسب و دوبله و تنظیم آنها و اجرای وبینارهای آموزشی فعالیت می نماید. به منظور ارتقاء و تضمین کیفیت فعالیت های آموزشی، پژوهشی و انتشاراتی با طی مراحل لازم مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران موفق به اخذ گواهینامه ISO 9001-2015 گردید.

تولید محتوا به سفارس متقاضی
تولید محتوا به سفارش متقاضی و ارائه خدمات نرم افزاری و پشتیبانی
برگزاري وبينار هاي آنلاين آموزشي
صدور گواهینامه مشترک با سازمان مربوطه
فراهم کردن زیرساخت مخابراتی با پهنای باند مناسب برای انتقال داده و اطلاعات.
تهیه زیرساخت سخت افزاری و نرم افزاری مناسب برای آموزش مجازي آنلاين و آفلاين
برگزاري آزمون هاي آنلاين